GÜMRÜK İSLEMLERİ VE LOJİSTİK

Gümrük hizmetlerinin profesyonel bir şekilde ve yetkin bir ekip tarafından sunulması, dış ticaret işlemleriniz için sağlanabilecek en önemli hizmetlerin başında gelir.

Zaman ve kaynak kaybı yaşamamak, ihtisas ve deneyim gerektiren dış ticaret mevzuatına uyumsuzluktan kaynaklanan büyük sorunlarla karşı karşıya kalmamak, küresel ölçekteki rekabette avantaj kazanmak ithalat ve ihracat işlemlerinizin profesyonelce yönetilmesine bağlıdır.

Türkiye’nin çok boyutlu ve kompleks dış ticaret rejimi, dış ticaret işlemlerinde birçok kamu kurum ve kuruluşuyla muhatap olma zorunluluğu, gerekli prosedürlerin zamanında ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesini zorunlu kılar. Bu noktalarda yaşanacak olumsuzluklar, dış ticaret işlemlerinizde büyük aksamalara ve geri dönülemez zararlara yol açabilir.

Diğer yandan, Türkiye’nin dünyanın Asya’daki üretim merkezleri ile Avrupa ve Körfez ülkelerindeki gelişmiş tüketim pazarları arasındaki konumu; Pan-Avrupa ulaşım koridoru üzerindeki yeri ve doğal uzantısı konumunda olduğu Akdeniz Havzası, büyük ticaret alanlarına ulaşmakta eşsiz imkânlar sunmaktadır. Bu itibarla, yerinde ve iyi planlanmış bir lojistik yaklaşımı, farkında olmadığınız imkânlarınızı ortaya çıkarabilir ve size çok önemli rekabet avantajları sağlayabilir.


SUNDUĞUMUZ HİZMETLER

Yükleme öncesinde, en az maliyetli ve ideal lojistik ve gümrük hizmetlerini sağlayacak danışmanlık hizmetleri

İş modelinize en uygun basitleştirilmiş gümrük işlemlerinin belirlenmesi; başvuruların takibi ve neticelendirilmesi

Menşe, kıymet ve tarife gibi gümrük gerekliliklerinin en doğru şekilde belirlenmesi

Kendi gümrük müşavirliği firmamız aracılığıyla gümrük idarelerinde dolaylı temsil ve gümrük işlemlerinin hızlandırılmış bir şekilde ve sorunsuz olarak tamamlanması

Size en uygun ekonomik etkili gümrük rejiminin tespit, takip ve kapatma işlemleri; Serbest Bölgeler, Fuar Organizasyonları, Muafiyet düzenlemeleri kapsamındaki özelleştirilmiş hizmetler

Gümrük işlemlerinin tamamlanması akabinde yurtiçi taşımacılık hizmetleri

Lojistik organizasyonları ve inter-modal taşımacılıkta en uygun alternatiflerin belirlenmesi ve hayata geçirilmesi

Başa Dön