ABD’li Üreticilerden Alaşımlı Alüminyum Levha İthalatına Damping Soruşturması Başvurusu

ABD’li Üreticilerden Alaşımlı Alüminyum Levha İthalatına Damping Soruşturması Başvurusu

ABD’li üreticiler aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 ülkeden yapılan ithalatta damping ve sübvansiyon bulunduğu iddiasıyla soruşturma açılması için başvuruda bulundu.

Şikâyete konu edilen ülkeler Almanya, Bahreyn, Brezilya, Endonezya, Güney Afrika, Hırvatistan, Hindistan, İspanya, İtalya, Kore, Mısır, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Tayvan, Türkiye, Umman ve Yunanistan’dan oluşuyor.

9 Mart 2020 tarihli başvuru yerli üreticiler olan Aleris Rolled Products, Inc., Arconic, Inc., Constellium Rolled Products Ravenswood, LLC, JW Aluminum Company, Novelis Corporation, Texarkana Aluminum, Inc., and Jupiter Aluminum Corporation tarafından yapılırken Granges Americas Inc., Golden Aluminum, Skana Aluminum, Tri-Arrows Aluminum, Inc., United Aluminum Corporation ve Vulcan Aluminum adlı üreticiler tarafından da destekleniyor.

Şikayette Türk menşeli ürünlerin yüzde 42.45 oranında damping marjı ile ABD pazarına girdiği iddia ediliyor. ABD Ticaret Bakanlığı’nın ay sonuna kadar söz konusu başvuruyu Soruşturmaya dönüştürüp dönüştürmemeye karar vermesi bekleniyor.

Kaynak:JDSupra


Bu makalenin uzunluğu 127 kelimedir.