Battaniye İthalatı Damping Gözden Geçirme Soruşturması

Battaniye İthalatı Damping Gözden Geçirme Soruşturması

Battaniye ithalatında uygulanmakta olan dampinge karşı önlemin devam edip etmeyeceğine karar vermek üzere Nihai Gözden Geçirme Soruşturması açılmasına karar verilmiştir.

12 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Tebliğ ile duyurulan Soruşturma, yerli üretici Özerdem Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Altınsar Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan ve Mink Tekstil San. ve Tic. A.Ş. tarafından desteklenen başvuruya istinaden açılmıştır.

Çin menşeli 6301.40 gümrük tarife pozisyonu altında sınıflandırılan “sentetik liflerden battaniyeler (elektrikli olanlar hariç) ve seyahat battaniyeleri”, 6301.90 gümrük tarife pozisyonu altında sınıflandırılan “diğer battaniyeler ve seyahat battaniyeleri” ile 6001.10.00.00.11 gümrük tarife istatistik pozisyonu ve 6001.92 gümrük tarife pozisyonu altında sınıflandırılan “yalnız, kesilerek battaniye elde edilebilen rulo veya kesilmiş halde örme tüylü mensucat”lar incelemeye tabi olacaktır.

Soruşturmaya taraf olmak isteyen başta üretici ve ihracatçılar olmak üzere ilgili tüm tarafların gerekli soru formlarını doldurarak en geç 37 gün içinde Bakanlığa iletmesi gerekmektedir.

Bu makalenin uzunluğu 138 kelimedir.