Çin menşeli Battaniye İthalatındaki Damping Önlemi Kaldırıldı

Çin menşeli Battaniye İthalatındaki Damping Önlemi Kaldırıldı

4 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Tebliğ ile Çin menşeli battaniye ithalatına yönelik sürdürülen nihai gözden geçirme soruşturması (NGGS) tamamlandı. Yürütülen Soruşturma neticesinde önlemin devamına ihtiyaç bulunmadığına ve kaldırılmasına karar verildi.

NGGS, Özerdem Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Altınsar Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan ve Mink Tekstil San. ve Tic. A.Ş. tarafından desteklenen başvuruya istinaden açılmıştı.

Bu karar öncesinde 6301.40 gümrük tarife pozisyonu altında sınıflandırılan “sentetik liflerden battaniyeler (elektrikli olanlar hariç) ve seyahat battaniyeleri”, 6301.90 gümrük tarife pozisyonu altında sınıflandırılan “diğer battaniyeler ve seyahat battaniyeleri” ile 6001.10.00.00.11 gümrük tarife istatistik pozisyonu ve 6001.92 gümrük tarife pozisyonu altında sınıflandırılan “yalnız, kesilerek battaniye elde edilebilen rulo veya kesilmiş halde örme tüylü mensucat”lara (battaniyeler) kg başına 4 dolar dampinge karşı önlem uygulanıyordu.

Bu makalenin uzunluğu 121 kelimedir.