Elektrikli Duvar Saatleri NGGS Soruşturması

Elektrikli Duvar Saatleri NGGS Soruşturması

Bilindiği gibi Çin menşeli elektrikli duvar saatleri için 2001 yılından beri adet başına 2,10 $ dampinge karşı önlem yürürlükte bulunmaktadır.

Söz konusu Önlem iki defa uzatılmış olup yeni bir önlem alınmaması halinde 5 Ekim 2018 tarihinde sonlanacaktır. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan Tebliğ ile Çin menşeli 9105.21.00.00.00 gümrük tarife istatistik pozisyonunda sınıflandırılan elektrikle çalışan duvar saatleri için bir Nihai Gözden Geçirme Soruşturması (NGGS) açılmasına karar verilmiştir.

Aypaş Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından yapılan ve Çevikel Saat Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti., Akhan Plastik Kalıp ve Hediyelik Eşya Sanayi Tic. Ltd. Şti., Tür-Mak Makine Sanayii ve Ticaret A.Ş., Ayanoğlu Dayanıklı Tüketim Malları İletişim Saatçilik Bijuteri Oyuncak ve Reklam İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. firmaları tarafından desteklenen başvuruya istinaden açılan NGGS, Soruşturma sonuçlanıncaya kadar mevcut önlemin aynı şekliyle uygulanmasını hükme bağlamaktadır.

Yürütülecek olan Soruşturmaya taraf olmak isteyen tüm ilgili tarafların Soru Formlarını 37 gün içinde doldurarak sürece müdahil olması gerekmektedir.

Bu makalenin uzunluğu 149 kelimedir.