Endonezya Buharlaştırma Kazanları İçin Korunma Önlemleri Soruşturması Açtı

Endonezya Buharlaştırma Kazanları İçin Korunma Önlemleri Soruşturması Açtı

Endonezya Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) yaptığı 13 Haziran 2019 tarihli bildirimle Buharlaştırma Kazanları (evaporatörler) ithalatına yönelik bir Korunma Önlemleri Soruşturması başlattığını duyurdu.

Soruşturma, Endonezya Korunma Önlemleri Komitesi tarafından yürütülecek ve 8418.99.10 gümrük tarife pozisyonu altında sınıflandırılan ürünleri kapsayacak.

İlgili taraf olarak kabul edilmek isteyen tüm tarafların Soruşturmaya müdahil olma iradelerini bildirmeleri ve doldurulacak soru formları ile sunulacak belgeleri en geç 27 Haziran 2019 tarihinde Komiteye sunmaları gerekiyor.

Yapılan bildirime göre, DTÖ Korunma Önlemleri Anlaşması’nın 3.1 inci maddesi çerçevesinde 3 Temmuz 2019 tarihinde saat 10 ila 12 arasında bir kamu dinleme toplantısı tertip edilerek tarafların görüşlerini sunmalarına da olanak tanınacak.

Bilindiği üzere korunma önlemleri soruşturmaları damping soruşturmalarının aksine firma bazında yürütülmüyor ve DTÖ üyesi bir ülke ciddi zarar veya zarar tehdidi gibi durumlarda üreticilerini ithalatın yıkıcı etkisinden korumak için geçici nitelikli korunma önlemi alabiliyor.

Bu makalenin uzunluğu 129 kelimedir.